Opinie o Nas
sklep budowlany online
kim24.pl
do kasy suma: 0,00 zł
Wanny wolnostojące – stylowe rozwiązania
Wanny wolnostojące – sklep online

Wybierając wannę wolnostojącą możemy sprawić, że łazienka stanie się nie tylko praktycznym miejscem codziennej higieny, ale i będzie ważnym punktem dekoracyjnym naszego mieszkania. Ze względu na szeroką gamę modeli i kształtów możemy śmiało w każdym miejscu zamontować wannę wolnostojącą.

 

Za nim zdecydujemy się na wannę wolnostojącą co musimy wiedzieć?

 

  • liczy się metraż łazienki, gdyż wannę wolnostojącą najczęściej ustawia się w pewnym oddaleniu od ścian. Im bliżej środka łazienki, tym jesteśmy w stanie uzyskać nie tylko funkcjonalny efekt, ale i stylowy wygląd pomieszczenia. Dodatkowo, jeśli dołączymy do naszej wanny oryginalne nóżki oraz baterię wannową wolnostojącą, również będziemy potrzebować odpowiedniej przestrzeni na ich montaż.
  • właściwe przygotowanie posadzki poprzez rozplanowanie instalacji wodnej wraz z odpływem zagwarantuje nam odpowiedni przepływ wody. Ważny jest tu moment podjęcia decyzji, w którym miejscu chcemy ustawić wannę, tak, żeby zapewnić sobie prawidłowe poprowadzenie wody w podłodze.
  • istotna jest lokalizacja baterii wolnostojącej, którą można zamontować w pobliżu ściany, albo całkowicie centralnie w łazience, lub też zintegrować bezpośrednio z wanną w postaci baterii nawannowej.

 

To jaką wybrać wannę wolnostojącą?

O wyborze rodzaju wanny wolnostojącej decyduje głównie styl jaki chcemy osiągnąć urządzając naszą łazienkę. Jeśli planujemy łazienkę w stylu retro, świetnie sprawdzą się wanny wolnostojące, które kształtem przypominają wielkie, starodawne balie. Jeśli dorzucimy do nich nóżki o ciekawym kształcie oraz stojącą baterię wannową z kurkami wykonanymi na wzór dawny, nasze pomieszczenie będzie na pewno odznaczać się niepowtarzalnym charakterem.

Osoby, którym zależy na bardziej nowoczesnym rozwiązaniu, spokojnie mogą pokusić się o wanny wolnostojące o głębokim, opływowym kształcie. Dodatkowo istnieje możliwość obudowania wanny wolnostojącej oryginalną mozaiką, ciekawym oświetleniem, zamykanymi schowkami lub po prostu zamontować w niej baterię nawannową z prysznicem.

 wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojąca i materiał z jakiego może być wykonana

Najbardziej popularne są wanny wolnostojące akrylowe, ponieważ tego typu materiał jest wyjątkowo plastyczny, dzięki czemu można uzyskać wanny o różnym, ciekawym kształcie. W dodatku są wyjątkowo lekkie, wytrzymałe i ciepłe w dotyku. Ich powierzchnia jest gładka, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Idealnie wpasowują się do łazienek o wystroju klasycznym i eleganckim.

W przypadku łazienek bardziej nowoczesnych, na styl awangardowy, dobrym rozwiązaniem są wanny wolnostojące kompozytowe, kamienne lub żeliwne o kształcie okrągłym lub owalnym. Są bardzo wytrzymałe, a przy tym długo trzymają ciepło, przez co wydłużają znacznie czas kąpieli. Wanny tego rodzaju są trwałe i stabilne, jednocześnie są mniej wygodne w przenoszeniu ze względu na swoją wagę.

Na rynku są również dostępne wanny wolnostojące drewniane, lekkie, odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i grzybami lub wanny wolnostojące szklane, wykonane z bezpiecznego szkła, wymagające odpowiedniej pielęgnacji i ostrożności w trakcie użytkowania.

 

Baterie do wanien wolnostojących

W przypadku wanien wolnostojących montowanych w centralnej części łazienki stosuje się baterie wannowe wolnostojące umieszczane w podłodze obok wanny. Mogą posiadać jeden lub dwa uchwyty, wykonane na styl starodawny lub ponadczasowy. Występują w bogatej kolorystyce, z połyskiem lub matem, pokryte wysokiej jakości materiałem chromowanym. Montaż baterii wannowych wolnostojących jest stabilny i wytrzymały, dzięki temu strefa kąpielowa jest jednocześnie funkcjonalna i bezpieczna. Nowoczesne baterie wolnostojące mogą być wyposażone w system przeciw osadzaniu się kamienia lub termostat pozwalający ograniczyć zużycie wody wraz z uchwytem do regulacji temperatury.

W przypadku wanien wolnostojących obudowanych lub wpuszczonych w podłogę najlepszym rozwiązaniem są baterie nawannowe wielootworowe montowane w krawędzi wanny. Baterie tego typu są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu, ponieważ wszystkie niezbędne elementy armatury mamy pod ręką łącznie z wężem prysznicowym dyskretnie chowanym w obudowę wanny. Innym rozwiązaniem dla montażu baterii nawannowych wielootworowych jest umieszczenie baterii na półce lub specjalnym podeście w pobliżu wanny. Jeśli nasza wanna styka się z jedną ze ścian możemy zastosować wtedy baterię ścienną.

 

Cena za wannę wolnostojącą

Na kształt ceny wanien wolnostojących mają wpływ ich forma, rodzaj użytego materiału i wielkość. Należy również pamiętać o dodatkowych kosztach związanych z niezbędnym zamontowaniem w podłodze instalacji wodnej i zapewnieniem jej właściwej szczelności.

 

Wanna wolnostojąca dla każdego

Zdecydowanie tak! Choć krąży przekonanie, że wanny wolnostojące powinny stać tylko w dużych pomieszczeniach, w rzeczywistości również świetnie pełnią swoją rolę w małych łazienkach, ponieważ zajmują praktycznie tyle samo miejsca, co wanny zabudowane. Mogą być ulokowane pod ścianą, w rogu lub we wnęce. Zazwyczaj wystarczy wybrać krótszy model lub inaczej zamontować, by z pełnym powodzeniem cieszyć się niepowtarzalnym wnętrzem naszej łazienki.

[product id="854, 1642, 1681, 1683" ]

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium