Opinie o Nas
sklep budowlany online
kim24.pl
do kasy suma: 0,00 zł

na czasie - BLOG
Wałki malarskie – rodzaje i użytkowanie
Wałki malarskie – rodzaje i użytkowanie

Wałek malarski to podstawowe narzędzie, niezbędne każdej osobie planującej odświeżenie ściany, sufitu bądź elewacji. Jak wybrać wałek do malowania w zależności od rodzaju farby, w jaki sposób przechowywać go oraz kiedy należy wymienić go na nowy?
Przystępując do malowania ścian lub sufitów, powinniśmy wyposażyć się w co najmniej dwa rozmiary wałków. Szeroki model (12-25 cm) pozwoli nam na szybkie pokrycie dużych powierzchni, natomiast wąski (5-12 cm) – na precyzyjne pomalowanie mniejszych płaszczyzn. Drugim ważnym kryterium jest długość runa oraz wymiary uchwytu. 

czytaj całość »
Płyty karton-gips cz.2 - wyciszanie ścian, wykańczanie, szpachlowanie, szlifowanie i dekoracje z karton-gipsu
Płyty karton-gips cz.2 - wyciszanie ścian, wykańczanie, szpachlowanie, szlifowanie i dekoracje z karton-gipsu

Płyty karton-gips mają dużo zastosowań i dają ogromne możliwości w obszarze wykańczania wnętrz. Są łatwe w użytkowaniu i stosunkowo ekonomiczne. Z ich wykorzystaniem można tworzyć ścianki działowe, zabudowywać wolne przestrzenie (np. stworzyć garderobę), a nawet wyciszać ściany. Płyty g-k są również idealne do tworzenia półek. W aspekcie dekoracyjnym wykorzystamy je do stworzenia sufitów podwieszanych, na przykład z podświetlanymi taśmami LED. Pomogą też w zabudowie nieestetycznych sprzętów, rur, kominka itp.

czytaj całość »
Wszystko co musisz wiedzieć o płytach gips karton: rodzaje, wymiary, ceny
Wszystko co musisz wiedzieć o płytach kartonowo-gipsowych: rodzaje, wymiary, ceny

Płyty budowlane, w tym gipsowo-kartonowe sprawdzają się świetnie na etapie budowy czy remontu domu. Z ich wykorzystaniem można uzyskać idealnie gładkie ściany, czy przestrzeń do ukrycia instalacji elektrycznej lub rur. Dodatkowo z użyciem płyt g-k można stworzyć podwieszane sufity, półki czy wznieść ścianki działowe. Są trwałe i poprawiają izolacyjność termiczną i akustyczną.

czytaj całość »
Czarna łazienka – modny akcent w mieszkaniu
Czarna łazienka – modny akcent w mieszkaniu

Od pewnego czasu czarne łazienki święcą triumfy popularności. Umiejętnie zaaranżowane, stają się modną ozdobą każdego mieszkania. Jeszcze do niedawna w większości łazienek królowała biel. Obecnie jest ona systematycznie wypierana przez inne kolory w tym czerń, która podkreśla ekskluzywny i oryginalny wygląd wnętrza. Jak urządzić łazienkę w kolorze czerni, by była estetyczna i nie przytłaczała swoim wyglądem? 

czytaj całość »
Wybieramy odpływ liniowy. Recenzujemy odpływy marki Vogi
Wybieramy odpływ liniowy. Recenzujemy odpływy marki Vogi

W wielu nowoczesnych łazienkach nie znajdziesz brodzika. Na popularności szybko zyskują bowiem prysznice typu Walk-In. Takie rozwiązanie wymaga jednak innej metody odprowadzania spływającej wody. Najczęściej przy tego typu instalacjach wybiera się odpływ liniowy. Sprawdź, czym różnią się poszczególne rodzaje tych odpływów oraz jak wybrać ten właściwy. Recenzję poszczególnych wariantów przeprowadziliśmy na podstawie odpływów liniowych Vogi.

czytaj całość »
2019 Wszelkie prawa zastrzeżone ® | Realizacja Onisoft | Shoper Premium
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium