Odstąpienie od umowy - zwrot towaru

PRZEDŁUŻAMY ZWROT PRODUKTÓW DO 30 DNI!

Zwrot towaru, po upływie 14-dniowego terminu od dnia dostarczenia produktu, nie jest dokonywany w ramach ustawowych uprawnień konsumenta, ale na specjalnych zasadach, które udostępnia sklep kim24.pl:

 • produkty zwracane powinny być pełnowartościowe, w oryginalnych opakowaniach, bez śladów używania, nadające się do dalszej odsprzedaży
 • produkty z terminem ważności powinny być zwrócone nie później niż 60 dni przed upływem terminu ważności
 • nie zwracamy w tym przypadku kosztów dostawy produktów
 • towar musi być opłacony w całości

Produkty nie spełniające powyższych wymogów nie będą przyjęte przez sklep.DRUK ODSTĄPIENIA OD UMOWY: pobierz
ETYKIETA ADRESOWA na paczkę : pobierz

Jak odstąpić od umowy?

JAK SKUTECZNIE ODSTĄPIĆ OD UMOWY?

 1. Zgodnie ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, Konsument który zawarł umowę na odległość, może w terminie 30dni od dnia doręczenia Towaru odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, przesyłając do Sprzedającego odpowiednie oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia na adres pocztowy lub elektroniczny Sprzedającego - przed jego upływem. Oświadczenie można wysłać drogą elektroniczną na adres: [email protected] lub na adres pocztowy: Sklep Internetowy KIM Sp. z o.o., ul. Bartycka 114, 00-716 Warszawa lub złożone osobiście w sklepie internetowym (pobierz druk odstąpienia lub wypełnij na miejscu).
  W oświadczeniu prosimy podać:
  • nr zamówienia
  • nazwę i symbol zwracanego Towaru
  • aktualny nr rachunku bankowego do zwrotu należności
 2. W przypadku odstąpienia od umowy, Kupujący ma obowiązek zwrócić Towar niezwłocznie na własny koszt, nie później niż 30 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy.
 3. Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem zapłaty za Towar, otrzymanej od Kupującego, do chwili otrzymania Towaru z powrotem lub dostarczenia przez Kupującego dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 4. Zwrot zapłaty następuje najpóźniej w terminie 14 dni od otrzymania przez Sprzedającego zwrotu Towaru.
 5. Konsumentowi, stosownie do art. 38 pkt 3 ustawa o prawach konsumenta (Dz.U. z 2017 r. poz.963) nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta oraz innych przypadkach wskazanych w ustawie ustawa o prawach konsumenta.

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że stosowanie do treści art. 38a ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta opisane powyżej postanowienia dotyczące odstąpienia od umowy zawartej na odległość stosuje się również do umów zawartych od dnia 1 stycznia 2021 roku przez osobę fizyczną zawierającą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium