Opinie o Nas
sklep budowlany online
kim24.pl
do kasy suma: 0,00 zł
Wanny KALDEWEI – design, jakość i 30-letnia gwarancja
Wanny KALDEWEI – design, jakość i 30-letnia gwarancja

Na etapie planowania aranżacji łazienki jedną z najważniejszych decyzji jest wybór między wanną a prysznicem. Mimo iż zwłaszcza ludzie aktywni i właściciele mieszkań z małymi łazienkami wyżej cenią sobie prysznice, nic nie zastąpi odprężającej i relaksującej kąpieli w wannie. Jednak żeby było to możliwe, najpierw musimy znaleźć wannę, która spełni nasze oczekiwania. W tym wpisie obiektywnie ocenimy wanny KALDEWEI. Sprawdźmy, co przemawia za wannami niemieckiego producenta.

KALDEWEI – ponad 100 lat doświadczenia

Żeby móc racjonalnie ocenić wanny KALDEWEI, musimy poznać historię i strategię samej marki. Otóż KALDEWEI  to niemiecka firma, która jest światowym producentem najwyższej jakości artykułów zaliczanych do armatury sanitarnej. Stąd wanny KALDEWEI to tylko jeden z obszarów produkcji. Firma specjalizuje się też w prysznicach czy umywalkach, będąc obecną z przeszło 80 krajach świata i mając swoje przedstawicielstwo m.in. w Chinach, Anglii, Francji, Włoszech, Austrii, Polsce, Rosji, Szwajcarii, Hiszpanii, Czechach, USA i Azji południowo-wschodniej.

Oczywiście dojście do obecnej pozycji zajęło firmie KALDEWEI dziesiątki lat. Wystarczy zauważyć, że od 1918 roku, kiedy firmę założył Franz KALDEWEI, marka zawsze jest w rękach jednej rodziny. Obecnie prowadzi ją już przedstawiciel czwartego pokolenia – również Franz KALDEWEI, który przejął ją w 2008 roku.

Wanny KALDEWEI – synonim jakości i luksusu

Przede wszystkim KALDEWEI należy do 50 najlepszych niemieckich marek luksusowych. Dlatego poza designem powinniśmy zwrócić uwagę na jakość, jaką niosą w sobie wanny KALDEWEI i inne produkty armatury sanitarnej z oferty tego producenta.

Otóż cały asortyment jest produkowany w niemieckim Ahlen z tego samego i unikalnego materiału, oczywiście z zachowaniem najwyższych wymagań jakościowych. Tym unikalnym materiałem jest stal emaliowana, wytwarzana z dwóch naturalnych materiałów – stali i szkła.

Stal zapewnia im wytrzymałość mechaniczną, poza tym wyróżnia się plastycznością i dużą obciążalnością. Z kolei szkło jest odporne na działanie czynników chemicznych i obciążenia termiczne, jednocześnie zapewniając doskonałe właściwości optyczne. Stąd stal emaliowana, z której produkuje się wanny KALDEWEI, stanowi połączenie najlepszych cech obu tych materiałów.

O unikalności produktów KALDEWEI najlepiej świadczy fakt, że niemiecka firma jako jedyna w branży opracowała metodę emaliowania, a następnie udoskonaliła całą technologię produkcji. W ten sposób firmie udaje się wytwarzać produkty w 100 proc. podlegające recyklingowi, oczywiście przy stosowaniu ekologicznych procesów (m.in. firma otrzymała certyfikat zrównoważonego rozwoju).

Z punktu widzenia klienta detalicznego najważniejsza jest jednak jakość, co potwierdza także gwarancja. Wanny KALDEWEI mają bowiem rekordowo długą, aż 30-letnią gwarancję. Potwierdza to, że firma jest pewna swoich wyrobów ze stali emaliowanej.

Nic dziwnego, że do artykułów sanitarnych KALDEWEI na całym świecie przekonało się już miliony deweloperów i prywatnych inwestorów budowlanych, którzy doceniają liczne zalety stali emaliowanej KALDEWEI. Dlatego prysznice, umywalki czy wanny KALDEWEI możemy dziś spotkać w domach prywatnych, ale też luksusowych hotelach.

Warto dodatkowo podkreślić, że poza jakością, produkty niemieckiej marki wyróżniają się designem. W sumie firma otrzymała przeszło 150 różnych nagród, dzięki czemu jest to dziś jeden z najczęściej nagradzanych producentów wyposażenia łazienkowego na świecie. Z pewnością duża w tym zasługa współpracy z renomowanymi biurami projektowymi (m.in. Sottsass Associati, Phoenix Design, Arik Levy czy Anke Salomon).

Wanny KALDEWEI – prostokątne i owalne, wolnostojące i do zabudowy

W ofercie KALDEWEI znajdziemy wiele różnych wanien, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemu, aby dobrać produkt optymalny do swojej łazienki. Pamiętajmy, że wanna zawsze musi być idealnie dopasowana do użytkownika, odpowiadając jego potrzebom i gwarantując najwyższy komfort użytkowania. KALDEWEI oferuje trzy rodzaje wanien. Może to być:

  • Wanna prostokątna KALDEWEIprostokątna wanna asymetryczna cieszy się największą popularnością w tej grupie produktów. W KALDEWEI znajdziemy wanny prostokątne do małych, średnich i dużych łazienek. Dostaniemy tutaj niewielkie wanny 150, ale też duże wanny dwuosobowe, a nawet ergonomiczne wanny z podparciem pleców. Długość wanien prostokątnych KALDEWEI to 140, 150, 160, 170, 175, 180, 190 i 200 cm. Wanna asymetryczna KALDEWEI może mieć szerokość 70, 73, 75, 76, 80, 90 czy 100 cm.
  • Wanna owalna KALDEWEI – niezwykle estetyczne wanny, które doskonale harmonizują się z wystrojem łazienki. Polecane do przestronnych łazienek, gdzie umieszcza się je w centralnej części. To komfortowe wanny występujące w wielu różnych wymiarach, które są dostępne jako produkty wolnostojące lub wanny do zabudowy. Długość wanien owalnych KALDEWEI to 160, 170, 180 i 190 cm, szerokość: 70, 75, 80, 80 i 100 cm, a więc również są to wanny asymetryczne.
  • Wanna wolnostojąca KALDEWEI – zalecane do przestronnych łazienek. Każda wolnostojąca prostokątna wanna KALDEWEI to synonim dobrego designu, zmysłowej elegancji i funkcjonalności. Do wyboru mamy wanny prostokątne długie na 170, 175, 180, 190 i 200 cm. Ich szerokość może wynosić 75, 76, 80, 90 i 100 cm.

Widzimy więc, że wanny KALDEWEI to wiele różnych kształtów i rozmiarów. Do małych łazienek najlepsze są mini wanny KALDEWEI (np. wanna 150×70, wanna 160×70, wanna 160×80). W większych pomieszczeniach możemy pomyśleć o pokaźniejszych gabarytowo produktach (np. wanna 170×70, wanna 170×80, wanna 180×80 itp.).

Najważniejsze, że jest w czym wybierać i każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie. Zwłaszcza że są produkty do montażu przyściennego i narożnego, ale też idealne do większych łazienek, wolnostojące wanny KALDEWEI, gdzie umieszcza się je w punkcie centralnym pomieszczenia. To wszystko w szerokiej palecie kolorystycznej. Wanny KALDEWEI są bowiem produkowane w 12 odcieniach matowych i 5 kolorach sanitarnych.

Bezpieczne i komfortowe wanny KALDEWEI

Jak pokazaliśmy wyżej, każda owalna czy prostokątna wanna KALDEWEI to synonim luksusu i najwyższej jakości. Osobny akapit należy się dodatkowym funkcjom wanien KALDEWEI, dzięki czemu kąpiel jest jeszcze przyjemniejsza. Szczególnie doceniamy trzy dodatkowe elementy, tj.:

  • Oświetlenie do wanien KALDEWEI – delikatne, nastrojowe oświetlenie LED o barwie białej lub kolorowej.
  • System audio SOUND WAVE – autorski system audio do łazienek, w którym wanna jest wzmacniaczem dźwięku. System wraz z odbiornikiem Bluetooth umieszczono w wannie, dzięki czemu dźwięki są intensywniejsze.
  • Leżanki i poduszki – dodatkowe poduszki do siedzenia lub leżenia w wygodnej pozycji, dzięki czemu kąpiel jest maksymalnie relaksująca. Dodatkowo możemy je wykorzystać jako półkę.

Oczywiście wanny KALDEWEI są produktami, które stworzono z myślą o użytkowaniu w pełni bezpiecznym. Dlatego wyposażono je w estetyczne uchwyty czy antypoślizgowe wykończenia. Każda owalna lub asymetryczna wanna KALDEWEI jest też łatwa w utrzymaniu w czystości. Uszlachetniona powierzchnia zbiera cząsteczki brudu i wapnia, dzięki czemu do czyszczenia wanny KALDEWEI wystarczy użyć wilgotnej ścierki, bez korzystania z agresywnych środków chemicznych.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium