sklep budowlany online
kim24.pl
do kasy suma: 0,00 zł
Wybór podkładu podłogowego na ogrzewanie podłogowe
Wybór podkładu podłogowego na ogrzewanie podłogowe

Budując własne domy i apartamenty, inwestorzy coraz częściej decydują się na zastosowanie w nich ogrzewania podłogowego. Rozwiązanie to kosztuje nieco więcej niż tradycyjna instalacja z grzejnikami, ale w dłuższym okresie użytkowania gwarantuje niższe rachunki za zużycie energii oraz większy komfort cieplny, a ciepły i komfortowy dom to marzenie każdego inwestora.

Podłogówka ma też inne zalety, brak obecności tradycyjnych grzejników zwiększa estetkę pomieszczenia oraz pozwala na większą swobodę w aranżacji, można zastosować duże okna i nadać pomieszczeniu nowoczesny wygląd.

Decyzję o instalacji ogrzewania podłogowego należy podjąć już na etapie projektowania budynku, ponieważ ogrzewanie podłogowe wymaga zastosowania odpowiedniego podkładu. Jego parametry w znacznym stopniu przekładają się na jakość oraz wydajność jej eksploatacji.

Produkt iX CPP20 idealny na ogrzewanie podłogowe

iX CPP20 to technologicznie zmodyfikowany cement, którego właściwości techniczne i robocze sprawiają, że jest idealnym produktem do wykonywania podkładów podłogowych z wbudowanym ogrzewaniem podłogowym. Jest to produkt stworzony między innymi do wykonania podkładów w klasach CT-C12-F2 do CT-C30-F5 zgodnie z normą PN-EN 13813: 2003.


Dzięki wysokiej przewodności cieplnej (40% wyższej od tradycyjnych jastrychów) i wysokim parametrom wytrzymałościowym, doskonale sprawdza się w systemach ogrzewania płaszczyznowego zarówno wodnego, jak i elektrycznego. Wysoki parametr przewodnictwa cieplnego podkładu podłogowego, to przede wszystkim wysoka sterowalność całym systemem ogrzewania, niska amplituda wahań temperatury, możliwość ustawienia bardzo dokładnego dziennego harmonogramu temperaturowego.

Dzięki dobrym parametrom reologicznym produktu iX CPP20, rozkładanie i zacieranie posadzki przebiega znacznie szybciej i łatwiej niż dotychczas. Praca staje się bardziej wydajna, a tym samym krótsza, bez obaw o opóźnienia w realizacji projektu. Mieszanka szczelnie otula przewody grzejne nie zostawiając wolnych pustek, dzięki temu w sposób wydajny przekazuje ciepło do posadzki.
iX CPP20 jest w pełni bezpieczny zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska naturalnego. Posiada atest higieniczny PZH i nie wymaga stosowania domieszek chemicznych do jastrychów.

Po wykonaniu należy pamiętać o dwóch istotnych krokach, to znaczy pielęgnacji wilgotnościowej w okresie pierwszych 7 dni od jego wykonania, a następnie jego stopniowe wygrzewanie, które powinno nastąpić nie wcześniej niż 28 dni od zakończenia prac. Pominięcie któregoś z tych etapów może skutkować na przykład brakiem uzyskania odpowiednich parametrów wytrzymałościowych, powstaniem spękań, czy odspojeniem warstwy posadzkowej.

Jak aplikować produkt iX CPP20?

iX CPP20 można aplikować za pomocą maszyny mieszająco-pompującej typu miksokret, jak również w betoniarce wolnospadowej. Produkt dostępny jest w 20 kg workach, co pozwala uniknąć fachowcom problemów z dzielonym dozowaniem, tym samym znacznie przyspiesza tempo prac i obniża stratę materiałów.
Produkt jest kompletny, nie ma potrzeby dodawania domieszki chemicznej uplastyczniającej mieszankę. Otrzymanie finalnej, optymalnej mieszanki na placu budowy jest proste. Wystarczy dodać 2 worki produktu na jeden zarób maszyny typu miksokret, razem z wodą oraz kruszywem.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium