sklep budowlany online
kim24.pl
do kasy suma: 0,00 zł
Produkty Besco - obudowa wanny
Produkty Besco - obudowa wanny

Obudowa wanny umożliwia zmianę wizerunku łazienki i pozwala ukryć orurowanie zbiorcze przyłączy wodno - kanalizacyjnych znajdujące się pod wanną, które odbiera wodę odpływową. Obudowa wanny Besco przysłania konstrukcję nóżek i umożliwia nadanie ciekawszego kształtu wannie, bez względu na rodzaj niecki wannowej. W przeciwieństwie do zabudowy stałej, łatwo obudowę zdemontować, np. kiedy zajdzie potrzeba wymiany kolanka w odpływie czy uszczelnienie rur odpływowych. Obudowa wpływa korzystnie na utrzymanie czystości w łazience oraz zapewnia utrzymanie stałej temperatury i dłuższe utrzymanie ciepła.

Rodzaje obudów

Marka Besco oferuje obudowę wanien prostokątnych i wanien narożnych, w tym trójkątnych, asymetrycznych, zaokrąglonych od frontu lub wypukłych. Obudowę wanny można dobrać pod pozostałe sanitariaty w łazience i dopasować do nich obudowę brodzika. W asortymencie brodzików prysznicowych wyróżnić można wzory prostokątne i obłe - do brodzików narożnych. Materiał z jakiego wykonane są obudowy to akryl sanitarny.

Jak dobrać obudowę wanny?

Zabudowa wanny z użyciem osłony akrylowej powinna być dobrana pod wielkość wanny, odległości od ścian oraz wysokości od posadzki do krawędzi. Obudowę akrylową do wanien montuje się za pomocą zatrzasków lub wsporników. Brzegi obudowy podpina się bezpośrednio do krawędzi wanny i ściany. Można umocnić ją dodatkowo silikonem przy posadzce, aby woda po wyjściu z kąpieli, nie przedostawała się pod obudowę. Dzięki temu, że obudowy Besco nie wymagają dodatkowego wykończenia, po ich montażu są od razu gotowe do użytku.

Jak wymienić obudowę?

Obudowanie wanny gotowym panelem akrylowym daje tak samo łatwą formę montażu jak i demontażu. Wymiana obudowy może być związana z uszkodzeniami mechanicznymi, lub koniecznością wykonania prac hydraulicznych, przez które zatrzaski lub wsporniki w wannie zostały uszkodzone i utrudniony jest ponowny montaż obudowy. Wystarczy podważyć miejsce zatrzasków z jednej ze stron, aby następnie odpiąć całą obudowę z konstrukcji wanny.

Pomysły na obudowanie wanny

Panel boczny w wannie, posiada dodatkowo każdy model wolnostojący. Panel frontowy sprawdza się na przy wannach umieszczonych od granicy jednej ściany do drugiej. Panel boczny, to najlepszy wybór do uzupełnienia boków wanien prostokątnych, które ze ścianą stykają się tylko z dwóch stron. Panel boczny wraz z panelem czołowym domyka konstrukcję wanien od strony frontowej, dzięki czemu łazienka wygląda estetyczniej i funkcjonalnej. To dobre rozwiązanie do dużych łazienek w nowoczesnym, eleganckim stylu.

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium