Jaka kabina prysznicowa?

Jaka kabina prysznicowa?

Zaaranżowanie funkcjonalnej, a przy tym stylowej łazienki nie jest łatwe o czym szybko możesz się przekonać, zasiadając do projektowania. Jaka kabina prysznicowa oferuje najlepsze parametry? Postanowiliśmy w tym wpisie poruszyć to zagadnienie. Jesteśmy pewni, że nasze wnioski pomogą Ci podjąć słuszną decyzję podczas składania zamówienia. Zapraszamy do lektury.

Jaką kabinę prysznicową kupić - modele akrylowe

Na naszym blogu opowiadaliśmy już o tym, jaką kabinę prysznicową wybrać pod względem kształtu oraz rozmiaru (zachęcamy do zapoznania się z naszymi starszymi wpisami). W obecnym artykule skupiliśmy się na tworzywach wykorzystywanych do produkcji, które bez wątpienia przekładają się na wytrzymałość i trwałość produktu.

Kabina prysznicowa - jaką wybrać? Przeglądając liczne oferty często można natknąć się na modele wykonane z akrylu (głównie z polistyrenu). W przeciwieństwie do wariantów szklanych ich koszt produkcji jest nieporównywalnie mniejszy. Producenci mogą dodatkowo dowolnie je barwić, dostosowywać poziom przezroczystości, a nawet tworzyć fakturowane powierzchnie - dla osób niewtajemniczonych może to robić duże wrażenie. Przez to, że kabiny prysznicowe są dosyć tanie, chętnie wybierane są przez wielu klientów. Czy słusznie?

W artykule o tym, jaka kabina prysznicowa jest najlepsza, nie możemy oczywiście pominąć wad tego produktu. Przede wszystkim powierzchnie akrylowe:

  • szybko można zarysować, przez co trzeba na nie bardzo uważać podczas codziennego użytkowania oraz regularnego czyszczenia,
  • są mniej trwałe. Drzwi kabiny i ścianki da się stłuc. Dużym minusem są także kawałki, które będą ostre,
  • są lekkie - często ten fakt wykorzystują producenci, którzy przez to stosują słabsze zawiasy oraz prowadnice (np. przy drzwiach przesuwnych).

Kabiny wykonane ze szkła hartowanego

Jaka kabina prysznicowa do bloku i domku jednorodzinnego może pokonać modele akrylowe - oczywiście ta wykonana ze szkła hartowanego. To aktualnie najpopularniejsze, chociaż nie najtańsze rozwiązanie. Kabiny ze szkła hartowanego można ustawiać bezpośrednio na podłodze (prysznice typu walk-in), jak i na brodziku. Są one cięższe niż modele akrylowe, przez co producenci nie mogą iść na kompromisy, jeżeli chodzi o systemy montażowe.

Kabina prysznicowa - jaka najlepsza do małych i dużych wnętrza? Przede wszystkim modele z hartowanego szkła:

  • mają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Szyby są bardzo wytrzymałe, a w obliczu ewentualnego stłuczenia rozpryskują się na fragmenty bez ostrych zakończeń i krawędzi,
  • posiadają często specjalną powłokę, dzięki której łatwiej się je czyści. Jeżeli są pozbawione tego udogodnienia, to zawsze można je zaimpregnować odpowiednim środkiem,
  • są dużo bardziej odporne na ewentualne zarysowania.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaka kabina do małej łazienki sprawdzi się najlepiej, to model ze szkła hartowanego okaże się strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu korzystanie z prysznica będzie bardziej komfortowe - bez obawy o zbicie lub uszkodzenie drzwi i ścianek. Kabiny wykonane z tego materiały najlepiej montować w przynajmniej dwie osoby, gdyż są ciężkie.

Oczywiście finalnie samemu trzeba sobie odpowiedzieć, jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza w danym projekcie. Jako sklep budowlany zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajduje się mnóstwo ciekawych propozycji.

 

[product id="9031, 2012, 11244"]

2019 Wszelkie prawa zastrzeżone ® | Realizacja Onisoft | Shoper Premium
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium