Jak zamontować odpływ liniowy pod prysznicem?

Jak zamontować odpływ liniowy pod prysznicem?

Prysznic bez standardowego brodzika wymaga zastosowania specjalnych systemów odprowadzających wodę. Jak zamontować odpływ liniowy? Czy projektując bądź remontując łazienkę, warto postawić na ten typ rozwiązania? Prysznic bez standardowej, podniesionej kabiny jest niewątpliwie wygodniejszy i estetyczniej prezentujący się niż klasyczne brodziki. Aby jednak korzystanie z kąpieli nie wiązało się z zalaniem łazienki, należy zatroszczyć się o najmniejsze detale tego rozwiązania.

Jak zamontować odpływ liniowy?

Odpływy liniowe są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym do odprowadzania wody spod prysznica. Najczęściej spotkać można je w nowoczesnych wnętrzach, w których zdecydowano się na natrysk bez brodzika. Warto dodać, że takie odpływy nie tylko spełniają swoje podstawowe zadanie, ale również są estetyczne i pełnić mogą funkcje dekoracyjne. Co więcej, wiele osób decyduje się na ten typ odprowadzania wody ze względu na wygodę i brak wypukłości, co jest szczególnie w przypadku gdy z prysznica korzystać mają dzieci, bądź osoby starsze.

Zastanawiasz się, jak zamontować odpływ liniowy pod prysznicem? Przede wszystkim należy pomyśleć o tym już na etapie projektowania łazienki, bowiem późniejsza ingerencja w sposób odprowadzania wody wiązałaby się z koniecznością ponownego skuwania płytek podłogowych. Choć montaż odpływu liniowego nie jest skomplikowaną czynnością, warto powierzyć ją odpowiedniemu fachowcowi, który zadba nie tylko o estetykę, ale również odpowiedni spływ wody do ścieków.

Odpływ liniowy – jak zamontować krok po kroku

Planujesz samodzielnie remontować bądź wykańczać swoją łazienkę? Nie wiesz, jak prawidłowo zamontować odpływ liniowy? Przede wszystkim musisz zadbać o odpowiednie narzędzia i materiały, które pomogą Ci we właściwym osadzeniu listwy odpływowej. Prace nad montażem odprowadzenia wody należy rozpocząć już na etapie ustalenia punktu podejścia kanalizacyjnego. Oto najważniejsze czynności, na które należy zwrócić uwagę podczas samodzielnego montażu odpływu liniowego:

  • ustalenie podejścia kanalizacyjnego – różni się on w zależności od rodzaju gruntu bądź stropu. W zdecydowanej większości przypadków umieszcza się go na wysokości wylewki posadzki;
  • dopasowanie elementów odpływu liniowego – powinny znajdować się one wyżej, aniżeli punkt przyłączy kanalizacyjnych. Warto pamiętać, że na rynku dostępne są nie tylko klasyczne odpływy liniowe posadzkowe, ale także odpływy ścienne i odpływy narożne;
  • wykonanie spadku wody – aby odpływ spełniał swoją rolę, należy zadbać o to, by obniżyć nieco posadzkę w kierunku planowanego odprowadzenia. Zazwyczaj przyjmuje się, że spad powinien wynosić co najmniej 2,5 cm na 1 metrze posadzki;
  • ułożenie izolacji – matę uszczelniającą bądź inną formę uszczelnienia układa się na całej powierzchni prysznica, bądź przynajmniej w miejscu tuż przy planowanym odpływie liniowym;
  • ułożenie płytek – ważne, aby rozpocząć ich montaż, od punktu upływu stopniowo zbliżając się do krawędzi brodzika prysznica. Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie fug epoksydowych, które znacznie lepiej zachowują się w wilgotnym środowisku.

Jeśli powyższe wskazówki nadal nie rozwiały Twoich wątpliwości co do tego, jak zamontować odpływ liniowy w prysznicu, warto powierzyć wykonanie tej czynności profesjonalistom. Zapewni Ci to nie tylko solidne wykonanie, ale również ustrzeże przed koniecznością wykonywania poprawek.

Nasz sklep budowlany oferuje szereg rozwiązań, dzięki którym wyremontujesz i urządzisz wnętrza swojego domu. Posiadamy wysokiej jakości materiały, umożliwiające wyposażenie łazienki na najwyższym poziomie zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

 

[product id="1868, 1873, 2391"]

2019 Wszelkie prawa zastrzeżone ® | Realizacja Onisoft | Shoper Premium
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium