Jak dobrać brodzik do kabiny prysznicowej?

Jak dobrać brodzik do kabiny prysznicowej?

Z pewnością trafiłeś na ten wpisy, gdyż zastanawiasz się jak dobrać brodzik do kabiny prysznicowej. Zadanie to jest tylko z pozoru trudne i dzięki kilku prostym wskazówkom z pewnością sobie z nim poradzić. W tym wpisie omówimy kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru brodzika. Skupimy się na odpowiedniej wielkości, kształcie, wysokości, a nawet designie. Dzięki nam dowiesz się, jakie są dostępne opcje i dokonasz świadomego zakupu do swojej łazienki.

Rozmiar brodzika

Kluczowy wpływ na to, jak dobrać brodzik, ma Twoja łazienka. Bardzo istotne jest, gdzie w tym pomieszczeniu znajdzie się prysznic oraz jaką przestrzeń można pod niego przeznaczyć. Ważne jest, aby dostęp do kabiny był swobody - fachowcy radzą, aby przed samą kabiną było minimum 60 cm, aby swobodnie można było do niej wyjść i wyjść.

Jak dobrać brodzik do kabiny, która już jest kupiona? Bardzo ważna jest tu precyzja pomiaru. Długość krawędzi i kształt szyb powinny pokrywać się z wielkością brodzika. Wszelkie odstępstwa szybko zostaną zauważone podczas montażu. Aby mieć pewność co do wymiaru, najlepiej jest brodziki oraz kabiny kupować w zestawach lub sugerować się przynajmniej produktami tego samego producenta. Podobnie powinny postępować osoby, które nie wiedzą jak dobrać kabinę do starego brodzika. Podczas zakupów pomocne mogą okazać się rysunki techniczne. W sklepach internetowych dołączane są one do opisów i świetnie prezentują wszystkie kluczowe wymiary.

Jak dobrać kształt brodzika pod względem kształtu

Skoro wiemy już jak dobrać kabinę do brodzika należy skupić się na dostępnych na rynku kształtach. Jako sklep budowlany oferujemy najmodniejsze rozwiązania. Wspomnieć zatem musimy chociażby o brodzikach:

  • kwadratowych - są uniwersalne i pasują do większości kabin prysznicowych. Zazwyczaj są niewielkie, dlatego też świetnie odnajdują się na niewielkim metrażu, a także we wnękach,
  • prostokątnych - to bez wątpienia popularny brodzik do kabiny na rynku, który pasuje praktycznie do każdej łazienki. Producenci rozpieszczają nas ilością modeli oraz rozmiarów. Brodzik można zamontować zarówno w rogu, jak i na jednej ze ścian. Ważne jest, aby natrysk dawał pełen komfort podczas mycia,
  • półokrągłych - w tym przypadku brodzik i kabina muszą być zaokrąglone. Drzwi są zazwyczaj otwierane lub przesuwne (druga opcja świetnie sprawdza się na małym metrażu). Podczas zakupu szczególną uwagę należy zwracać na promień kabiny,
  • pentagonalnych - to bardzo ciekawa propozycja. Prezentują się stylowe i stanowią przy tym ciekawą alternatywę dla modeli półokrągłych.

Wysokość brodzika - na co zwrócić uwagę?

Brodzik do kabiny - jak dobrać go pod względem wysokości? Pytanie to jest o wiele bardziej złożone niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę chociażby na:

  • przestrzeń dla syfonu - chcąc zamontować niski brodzik o wysokości 5-6 cm trzeba liczyć się z tym, że syfon powinien być odpowiednio wkuty w posadzkę, co jest sporym utrudnieniem zwłaszcza dla mieszkańców bloków. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się zastosowanie progu. Przy standardowych brodzikach (o wysokości 14-18 cm) nie trzeba przejmować się takimi kwestiami,
  • głębokość brodzika - jak dobrać brodzik pod tym względem? W 100% zależne jest to od preferencji każdego indywidualnego użytkowania. Niski brodzik prysznicowy króluje w wielu aranżacjach. Zapewnia sporą przestrzeń do kąpieli i prezentuje się zgrabnie. Jest także dużo bezpieczniejszy dla osób starszych oraz z niepełnosprawnościami. Głęboki brodzik natomiast, jest traktowany jako namiastka wanny. Można w nim wykąpać, np. dzieci, czy też namaczać pranie. Dzięki niemu jest także mniejsze ryzyko, że podłoga zostanie zalana przez wodę, która może przedostać się przez nieszczelne uszczelki.

W niniejszym artykule podpowiedzieliśmy jak dobrać brodzik do kabiny prysznicowej, a także na co zwrócić uwagę, podczas poszukiwania odpowiedniego modelu. Oba elementy polecamy kupować razem lub ewentualnie dobierać je w oparciu o tego samego producenta.

 

[product id="8919, 8664, 1197"]

2019 Wszelkie prawa zastrzeżone ® | Realizacja Onisoft | Shoper Premium
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium