sklep budowlany online
kim24.pl
do kasy suma: 0,00 zł
Płytki elewacyjne
Płytki elewacyjne

Elewacja jest wizytówką każdego domu. Do elewacji dobiera się rodzaj ogrodzenia, aranżuje taras, wejście i ogród. Wybór materiału nie należy do najłatwiejszych. Ogromna ilość materiałów elewacyjnych nie ułatwia ostatecznej decyzji. Do tego dochodzą wątpliwości związane z pielęgnacją elewacji przez kolejne lata użytkowania, sposób montażu i wykonania oraz wygląd. Ta ostatnia cecha dominuje w poszukiwaniach, ponieważ nadaje zabudowie określonego wizerunku i jest inwestycją na długie lata. Jej zadaniem jest utrzymać się na elewacji dziesiątki lat, więc forma wizualna nie może być wybrana przypadkowo, przy konieczności tak długiej ekspozycji.

Najchętniej wybierane płytki elewacyjne to imitacja kamienia, cegły i drewna. Gotowe panele elewacyjne w formie dopasowanych do siebie płytek, są łatwe w montażu i bogate pod względem faktur i kolorów. Ich rodzaj można dobrać do stylu budynku oraz wykończenia stolarki okiennej, drzwiowej, podbitki dachowej i dachu, a także pod nawierzchnię podjazdu czy tarasu.

Kamień dekoracyjny na elewacje

Kamień dekoracyjny na ścianę w postaci płytki elewacyjnej kamieniopodobnej montuje się na zaprawę klejącą np.Incana Decoflex. Płytki imitujące kamień nadają się na elewacje zewnętrzne i ściany wewnątrz domu. Są chętnie wybierane do aranżacji, gdzie forma kamienna płynnie przenika pomiędzy wnętrzem a krajobrazem. Są mrozoodporne, wytrzymałe, a ich kształt można dopasować do oczekiwanego wykończenia domu. Do nowoczesnych założeń sprawdzi się np. płytka elewacyjna Incana Arbol Grunde Dekor, Incana Arcada Grigio Dekor, Incana Arena Graphite Dekor, Incana Arto, czy Incana Davos Volano Dekor. Do aranżacji elewacji o klasycznym stylu, nadadzą się płytki o imitacji kamienia w obłych, bardziej naturalnych kształtach niż wersje formatowane, np. Incana Etna graphite lub cappucino, płytki z serii Incana Basalto oraz płytki z serii Inana Castor. Przy stylu śródziemnomorskim, boho i skandynawskim dobrze zaprezentuje się płytka elewacyjna Incana Espania claro, claro dekor lub cappuccino oraz płytki Incana Vermont Royale.

Cegła elewacyjna

Częstym wyborem w kwestii wykończenia elewacji jest płytka o imitacji cegły. Imitacja cegły ma dużą popularność, ponieważ umożliwia montaż wewnątrz i na zewnątrz domu, i pozwala uzyskać efekt pełnego murowania ścian domu cegłą pełną. Płytki elewacyjne klinkierowe mogą przypominać efekt cegły rozbiórkowej lub świeżo wyprodukowanej. Imitacja cegły jest dostępna w naturalnych odcieniach i w formie bielonej. Płytki elewacyjne Incana Antica dekor, płytki z serii Incana Arnhem dekor, w kolorze marrone, grigio, crema i rosso, płytki z serii Incana Sardinia marrone lub chętnie wybierane Incana Mattone bianco dekor i Incana Murro, świetnie nadadzą się do stylu wnętrz loftowych, industrialnych jak i retro.

Cegła nadaje elewacji wrażenia doskonałości w budownictwie, a we wnętrzu ociepla przestrzeń użytkową i tworzy interesujące tło dla mebli i wyposażenia domu.

płytki elewacyjne sklep budowlany online

Nowoczesne płytki elewacyjne

Dla miłośników surowego betonu architektonicznego i nowoczesnej zabudowy, sprawdzą się płytki elewacyjne o dużych formatach np. Incana Grand lub Incanca Concerto. W stylu nowoczesnym wspaniale zaprezentują się także płytki 3D np. Incana Estillo natural lub bianco dekor, które charakteryzują się przechylonymi pod różnym kątem kwadratami, nadając ścianie wrażenia trójwymiarowości.

Nowoczesność zaskakuje także nowymi trendami w wyborze płytek elewacyjnych. Należą do nich białe płytki elewacyjne Incana Elements, o nietypowym designerskim wzorze trójkątów. Wykończenie nimi ścian w salonie lub sypialni wprowadzi do aranżacji nutę współczesnego designu i będzie sporym zaskoczeniem dla odwiedzających.

Płytki elewacyjne drewnopodobne

Płytki elewacyjne zewnętrzne nabierają coraz oryginalniejszych wzorów. Do jednych z nich należy płytka imitująca drewno. Wzór jest tak bardzo zbliżony do oryginału, że marzenie o elewacji drewnianej bez konieczności corocznego impregnowania, jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Płytki elewacyjne drewnopodobne są wykonane z betonu, a ich montaż jest taki sam jak płytek o imitacji cegły czy kamienia. Płytki o imitacji drewna  np. Incana Landwood Volano Dekor, nie tylko przypominają kształtem prawdziwe deski, ale zawierają w swojej fakturze żyły i słoje naturalnego drewna, które ciężko odróżnić od materiału naturalnego. Można montować je na elewacji zewnętrznej jak i wewnątrz domu, bez obawy o zmianę ich wyglądu na przestrzeni lat czy wypaczanie się drewna.

 

Płytki o imitacji drewna, kamienia, cegły czy betonu można również ze sobą łączyć. Elewacja wykończona drewnem ze wstawkami z kamienia, lub montaż płytek ceglanych i ich kontrast z dużymi formatami płytek imitujących beton architektoniczny, będzie kluczem do stworzenia elewacji ponadczasowej.

[product id="1897, 2137, 2138"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium